aysan doğaner

1963 yılında Ankara’da doğdum. İlkokulu Babaeski, ortaokulu Borçka ve liseyi Lefkoşa’da okudum. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamladığım iktisat eğitiminin ardından psikoloji yüksek lisansı yaptım.

Türkiye İş Bankası’nda iktisat uzmanı, ELF Aquitaine’de Finans Direktörü ve İktisat Bankası’nda portföy yöneticisi olarak görev aldım. Çarşı Menkul Değerler Genel Müdür Yardımcısı iken, 1994 yılında ayrılarak “Uçan Balon Anaokulu”nu kurdum. Yıllarca anaokulu kurulumu gerçekleştirdim, franchise verdim.

Yaklaşık 10 yıl boyunca girişimcilik, finans, franchise ve yönetim üzerine Esnaf ve Ticaret Odaları’nda, üniversitelerde, KOSGEB ve AB Projelerinde eğitimler verdim, danışmanlık yaptım.

2022’de Matiz Yayınevi’ni kurdum. İş, ekonomi, girişimcilik, gelişim ve psikoloji üzerine kitaplar yayımlıyoruz. Farklı konularda okuyor, yazıyor ve sokak kedileriyle ilgileniyorum. Kendi kişisel keşiflerimle devam eden yolculuğumda, “başarılı, mutlu ve anlamlı bir hayatı” yaşamanın, girişimcilere özgü yöntemleri olduğuna inanıyorum. Bu konuda araştırmalarımı sürdürüyorum.

 

Yayımlanan Kitaplarım:

  1. Yeni Nesil Girişimci, Sistem Yayıncılık, 2006
  2. Girişimcilik Okulu, Kuraldışı Yayıncılık, 2014
  3. İş Planı Yazma Kılavuzu, Kuraldışı Yayıncılık, 2015
  4. Bu Nasıl Anaokulu? Matiz Yayınevi, 2022