Ankara’da doğdum. İlkokulu Babaeski, Ortaokulu Borçka ve Liseyi Lefkoşa’da tamamladım.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 1986'da mezun oldum. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Psikoloji yüksek lisansı yaptım.

 

İş Bankası İktisadi Araştırmalar ve Menkul Değerler’de iktisat uzmanı olarak görev aldım. Daha sonra Ege Invest'te yatırım danışmanı, İktisat Bankası’nda yatırım fonlarından sorumlu portföy yöneticisi ve ELF Aquitaine’de finans direktörü olarak çalıştım. Şube müdürü olarak göreve başladığım Çarşı Menkul Değerler’den, 1994 yılında genel müdür yardımcısı iken ayrılarak kendi işimi kurdum. 

 

Ülke sorunlarına olan ilgim beni 199o'lı yılların başlarında siyasete yaklaştırdı. DYP istanbul il gençlik komisyonunda başkan yardımcısı ve basın sözcüsü olarak görev aldım ve ardından ilkelerim doğrultusunda siyaseti bıraktım. 

Öte yandan bazı projelerimi üç farklı dernekte başkan ve başkan yardımcısı olarak gerçekleştirme imkanım oldu.

 

12 yıl boyunca anahtar teslim anaokulu şube kurulumu gerçekleştirerek franchise konusunda uzmanlaştım. Kafe, İngilizce konuşma kulübü ve psikoterapi merkezi girişimlerinde bulundum. 2020 yılında işlerimi tasfiye ettim . Şimdi ise farklı konularda okuyor, yazıyor ve sokak kedileriyle ilgileniyorum.  

 

Üniversite, STK, Esnaf ve Ticaret Odaları ile özel işletmelere girişimcilik, finans, yönetim ve franchise eğitimleri vermeyi sürdürüyorum. Uygun girişimci profiline sahip olanlara danışmanlık sağlıyorum.  

 

Kendi kişisel keşiflerimle devam eden yolculuğumda, “başarılı”, “mutlu” ve “anlamlı” bir hayatı bir arada yaşamanın girişimcilere özgü farklı yöntemleri olduğuna inanıyorum. Bu konuda araştırmalarımı sürdürüyor ve yazmaya devam ediyorum.

 

Yayınlanan Kitapları:

Yeni Nesil Girişimci, Sistem Yayıncılık, 2006

Girişimcilik Okulu, Kuraldışı Yayıncılık, 2014

İş Planı Yazma Kılavuzu, Kuraldışı Y.  2015